11 Vyloučení 9
1 Využití 1
Sestava: Šindelář - Špale, Blažek, Nýdl, Kříž, Střeska, Kieler - Juráček, Dušek, Bartejs, Topolánek, Wróbel, Konečný, Denis, Horák, Šindelář, Burda, Dedek, Mlejnek

Finálový gól vstřelil v prodloužení Wróbel

K odpolednímu zápasu, kde už Vlašim měla možnost sérii ukončit, přistoupily oba týmy hodně zodpovědně. Do první Hradecké pětky nominoval trenér Pavlík obě útočná esa - Nováka i Bacovského. Naproti nim se trenér Vlašimi Vaší snažil nasazovat pětici Kříž, Jéňa, Denis, Topolánek, WrobeŁ. Sešla se i slušná divácká návštěva, takže atmosféra byla výborná. Oba týmy hrály výborně odzadu a když už se objevila nějaká chybička pomohli svým spoluhráčům víteční gólmani. První třetina skončila bez branek a napětí vzrůstalo.

Obraz hry se ve druhé části příliš nezměnil. V čase 21:04 vybuchuje domácí střídačka i kotel poprvé a jak se později ukázalo i naposled. Při přesilové hře dotlačil míček do brány Švanda. Oba týmy pokračují ve stejné strategii. Minutu před koncem třetiny se v brejku objevuje hradecký Petr ale dnes skvělý Šindelář nekapituloval.

Do třetí třetiny tedy nastupuje Hradec s minimálním náskokem a je jasné že Vlašim bude muset vrhnout více sil do útoku. V oslabení se řítil na Bryknera Blažek ale ten je v tu chvíli nepřekonatelný, vzápětí si na něm vyláme zuby i Dušek po krásné souhře s Juráčkem. Jeden z rozhodujících momentů ale přichází při přesilové hře Vlašimi kdy se uvolňuje Novák a za cenu nedovoleného bránění ho zastavuje Špale. Při došlápnutí si Petr podvrknul kotník a je jasné, že pro něj dnešní zápas skončil. V tuto chvíli už je Vlašim jasně aktivnější. Při obléhání Hradecké branky je zasažen Bartejs do hlavy holí a následná přesilová hra přináší vyrovnávací gól. U brány operují Topolánek s Wróbelem, od modré ostřelují Bryknera Juráček se Špalem, kterému brání ve výhledu Jéňa :-). V čase 40:10 končí střela od modré z hole Mariana Juráčka za zády hradeckého golmana. Nahození na Šindeláře končí menši potyčkou Střesky a Bacovského. Oba putují na trestnou lavici. Následně hradecký Petr dává hlavičku vlašimskému hráči za což dostáva trest 2+10min. Toto rozhodnutí se nelíbí Horákovi a ten dostává za protesty 10. min trest.  Vlašim hraje přesilovou hru ve které je 2x Libor Topolánek na dosah druhého zásahu, ale pokaždé mine už téměř prázdnou branku. Při dalším závaru trefuje Dušek dokonce tyč! Je jasné že rozhodne až prodloužení nebo nájezdy.

Ve 3. minutě prodloužení dostává Vlašim výhodu přesilové hry, ale branku se ji opět nedaří vstřelit. V čase 50:00 si lehké nahození Brykner sráží do bránky, ale je to až po odpískaní poloviny prodloužení takže se pokračuje dál. V 57. minutě se míček dostává k Jéňovi , který parádní nahrávkou nachází na červené čáře rozběhnutého Wróbela.
Rychlonohý Karviňák utíká hradecké defenzivě a vymetá šibenici ....

Propuká obrovská euforii hráčů , vedení i fanoušků Vlašimi JSME VE FINÁLE :-)))