HBT Vlašim - Elba DDM Ústí nad Labem

5 : 1 (1-0,2-0,2-1)

Branky a nahrávky: 4. Blažek (Hudeček, Juráček), 21. Hudeček (Nýdl, Topolánek), 22. Nýdl (Hudeček, Wróbel), 42. Horák (Topolánek, Wróbel), 45. Janáček (Střeska) – 33. Kotlík (Štěpánek).
Střely: 30:32, vyloučení: 6:8, využití přesilovek: 3:0, oslabení: 1:0, diváků: 90

Sestava: Šindelář Filip - Nýdl, Juráček, Blažek, Čičatka, Kříž, Střeska - Wróbel, Horák, Topolánek, Šindelář Jakub, Hudeček, Bartejs, Slanina, Konečný, Burda, Janáček

Přesilovky ve druhé třetině rozhodly

Jak to tak bývá, semifinále začalo opatrně z obou stran, ovšem byl to hostující brankář Hruška, který musel být více napozoru. Ve čtvrté minutě se už musel ohlížet za svá záda. Před sebou měl totiž clonícího Nýdla, a tak nahození Blažka zastavila až síťka. Za hosty so po pěkné narážečce dostal do brejku reprezentant Soukup, ale Šindelář jeho blafák do bekhendu přečetl.

Ve druhé třetině nabídlo Ústí domácím několik přesilových her a to nemělo dělat. V té dvojnásobné se prosadil Hudeček, když měl po kompinaci Topolánka s Nýdlem lehkou pozici uklidit míček z brankoviště do prázdné. O minutu později si svou střeleckou pozici našel mezi kruhy Nýdl a na jeho střelu neměl Hruška nárok. Domácí si byli vědomi, že takový náskok promarnit nesmí a už se tolik do útoku netlačili a soustředili se na zadní vrátka.

V úvodu posledního dějství však z ojedinělého brejku Elba snížila. Nedůslednost obrany potrestal Štěpánek se skórujícím Kotlíkem a následně šla Vlašim do oslabení. V ní měl nebezpečnou dorážku na hokejce Rubeš, ale sparťanská posila Ústí nezachovala chladnou hlavu a odkrytou branku netrefila.. Tuto přesilovku sehrálo Ústí dobře, ale Vlašimští odolali a postavilo je to na nohy. Když pak naopak zaváhání ústecké obrany využil Horák, bylo o zápase rozhodnuto. Hosté ještě zkusili přesilovku na závěr umocnit odvoláním brankáře, to ale potrestal výhozem Střeska a Janáček si mohl doběhnout pro svůj premiérový extraligový gól.