HC Kert Park Praha - HBT Vlašim

6 : 5 (2-0,2-4,2-1)

Kert Park Soupeři Vlašim
6 Výsledek 5
15.Kruček J.,15.Kruček M, 28.Führich, 29.Tyburec, 37.Plzák, 45.Kuna Střelci 19.,20.a 21, Topolánek, 21.Blažek, 39.Bartejs
Plzák, Kruček M.2, Führich, Pospíšil, Ptáčník Asistence Kříž, Horák 2, Wróbel, Šindelář J, Blažek
- Bully -
34 Střely 28
9 Vyloučení 9
2 Využití 1
Sestava: Šindelář - Špale, Blažek, Nýdl, Kříž, Střeska, Kieler - Juráček, Dušek, Bartejs, Topolánek, Wróbel, Konečný, Denis, Horák, Šindelář, Burda, Dedek

Přestřelka se šťastným koncem pro Kert

Kdo přišel v neděli na druhý zápas finále rozhodně nelitoval. Hodně branek, zápas plný obratů a zajímavých situací. Ale pojďme popořádku. Vlašim začala druhý zápas lépe a ve druhé minutě umravňoval Führich důrazného Konečného před brankou a byla z toho přesilovka. Při té se dostal do zajímavé příležitosti Topolánek, ale jeho chvíle měly teprve přijít. Ihned po Vlašimské přesile se do úniku dostal Kruček, ale skóre se neměnilo. Zajímavou příležitost měl také Wróbel, kterého nezištně našel před brankou Topolánek, ale Gerlich byl na svém místě. Závěr třetiny patřil domácím. Při brejku tři na dva se míček krkolomě dostal až k Jiřímu Kručkovi, který umě ze vzduchu poslal míček do víka. Uběhlo 16 vteřin a starší z bratrů Kručkových Martin pláchl obraně Vlašimi a svým klenotem do bekhendu nedal Šindelářovi šanci.

Vlašim slepené branky nabudily a do druhé třetiny vlétla s velkou chutí. Nejprve tedy v rozpačité přesilovce zahrozili domácí Tyburec s Kručkem, ale stav zůstal stejný. V čase 18:49 nasměroval Vlašim k obratu Libor Topolánek. Horák vyhrál čistě buly na Kříže a u jeho odražené střely od mantinelu byl vlašimský lídr dřív než červenající se Gerlich. První formace se na hřiště vrátila a za minutu Topolánek po skrumáži před brankou vyrovnal. Tlak hostů pokračoval, a po podobné situaci si pro vedoucí branku seběhl Blažek. a čtvrtá branka jako přes kopírák té první. Horák - Kříž a Topolánek - 2:4. Čtyři branky od sebe dělilo 130 vteřin! Vlašim Kert v tuto chvíli válcovala ve všech směrech, ovšem domácí se oklepali při vyloučení Jakuba Šindeláře. V přesilovce nebezpečně pálil Jiří Kruček, ale Filip se stihl rychle přesunout. Po přesilovce Kert stále tlačil a po vhazování uklidil míček k tyči Führich. Gólovou odpověď měl na hokejce Juráček, když se probil až před Gerlicha, ten ale snad prvním zákrokem v druhé třetině svůj tým podržel. Minutu před koncem proběhl opět Martin Kruček až před Šidneláře, ten si s jeho zakončením poradil, ale Blažek odpálil vyražený míček jen na hůl Tyburce, který přesnou střelou vyrovnal. začínalo se od znova.

Hned  v úvodu měl velkou šanci opět Tyburec, ale z mezikruží poslal míček jen do Japonska. Pak odpověděl šancí Topolánek, ale Gerlich se štěstím chytil. Do osudu napínavého a pohledného utkání ovšem začala zbytečně zasahovat dvojice sudích Florián - Koskuba. Ať už to byl 10ti minutový trest pro Tyburce, následná nepochopitelná kompenzace v podobě stejného trestu pro Wróbela, trest pro hráčskou lavici Kertu nebo sekání Kříže a Střesky.. to vše pomohlo v době vrcholícího utkání v nervózní závěr. Nejdříve fauloval Horák a poté rozhodčí vyrovnali síly trestem pro Kurfursta. Ihned poté čistě odzbrojil Kříž domácího útočníka, ale Vlašim šla do třech. Na modré se dostal míček k Plzákovi a kapitán Kertu dostal svůj tým zpátky do vedení. Na jeho trefu našla ještě Vlašim reakci. Blažek donutil Gerlicha míček jen vyrazit a na správném místě byl Bartejs, který dorážkou mezi betony opět rozjásal fandy hostů. V čase 43:52 se střeska natahoval do souboje o míček a ten se nakonec odrazil k Jakobovi Šindelářovi, který uháněl sám na Gerlicha, ale zastavil ho hvizd rozhodčího, který vylučoval Střesku. Šindelář vztekle odpálil míček, za což si musel jít odpočinout. Kert nabídnutou výhodu využil, když Kuna trefil přesně vedle Filipovy nohy. Pak se u střídačky Kertu nepohodli Sikora s Juráčkem a oba si šli odsedět 2min. Power play Vlašimi vrcholila a závar před brankou vyřešil jeden z obránců posunutím domácí svatyně. Čtyři vteřiny před koncem měl vyrovnání na hokejce Špale, ovšem své trestné střílení nedotáhl správně. Vlašim sehrála zbývající vteřiny na střelu pro Nýdla, tomu ale ve zlomový okamžik zůstala jen zlomená hůl v ruce a Kert své vedení udržel...