HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBT Vlašim

1 : 2ss (0-0,0-0,1-1,0-0)

Branky a nahrávky: 35:03 Waber - 38:52 Juráček (Hudeček), rozh. sam. stř. Hudeček.
Střely: 27:23, vyloučení: 8:8, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0, diváků: 55, rozhodčí: Řezníček, Havelka.

Sestava: Straka - Nýdl, Kieler, Blažek, Čičatka, Kříž, Střeska - Hudeček, Topolánek, Slanina, Bartejs, Juráček, Šindelář, Wróbel, Burda, Horák, Konečný

Vyhrané nájezdy poslaly Vlašim do semifinále

Teplota klesla opět o pár stupňů a celý zápas se na hrací plochu snášely vločky. Nejen počasí, ale i herní projev úřadujícího mistra byl úplně jiný. Zatímco počasí se zhoršilo, Vlašim hrála lépe.

Jakoby si oba týmy řekly, že dnes branku nedostanou. Na obou stranách byly zajímavé příležitostí, ale brankáři byli na svých místech. Za Pardubice hrozil několikrát Waber, za hosty měl dobrou příležitost Horák. Oby týmy měli i přes minutu trvající výhou dvou hráčů, nicméně obrany stále dominovaly nad útoky. S přibývajícím časem byl zápas hodně nervózní a náladě nepřidali ani rozhodčí, kteří chvíli pískali vše, chvíli zase nic. Na třetí třetinu se jim ani snad nechtělo nastoupit :-)

Vlašim měla v zápase mírnou optickou převahu, ale Pardubice hrozily z brejků a snažily se trestat chyby. Jedno takové  zaváhání předvedli hosté po pěti minutých hry. Zbytečné zakázané uvolnění a následný zmatek po prohraném vhazování využil svým důrazem Waber, když nadvakrát dorazil za Straku. Situace začala být pro Vlašim kritická. Vyrovnat se podařilo v přesilovce 6 minut před koncem. Hudeček nabil Juráčkovi a ten trefil nad lapčku přesně.

Prodloužení se neslo v duchu celého zápasu, ale šance na ukončení zápasu měly obě mužstva. Ani v jednom případě se míček za brankovou čáru nedostal a o výsledku tak musely rozhodnout nájezdy.

Po dvou sériích vedla Vlašim 2:0, když své kličky úspěšně zakončili Burda s Hudečkem. Ve třetí sérii snížil Filip, ale víc střelců nájezdy nepřinesly. Vlašim tak po roce opět vyřadila Pardubice a postupuje do semifinále, kde vyzve Ústí nad Labem