HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBT Vlašim

4 : 1 (1-0,1-1,2-0)

Branky a nahrávky: 12:08 Hodr (Filip) PP, 20:35 Barva, 32:08 Skřivánek J. (Skřivánek T., Urbanec), 37:54 Minařík (Hodr) - 23:05 Blažek (Čičatka, Burda.
Střely: 22:20, vyloučení: 9:5, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 160, rozhodčí: M. Škrobák, P. Škrobák.

Sestava: Straka - Nýdl, Kieler, Blažek, Čičatka, Kříž, Střeska - Hudeček, Topolánek, Slanina, Bartejs, Juráček, Šindelář, Wróbel, Burda, Horák, Konečný

Pardubice nedovolily ukončit sérii

Dva vyrvovnané zápasy ve Vlašimi ani stejná situace jako v loňském čtvrtfinále nevarovala Vlašim před neúspěchem ve třetím zápase. Pardubice zvládly zápas lépe a zaslouženě vyhrály.

Ale pojďme od začátku. O úvodní tlak se postarali domácí a i díky převaze se dostali do početní výhody. Tu proměnil dorážkou Filipovy zblokované střely Hodr. Aktitita Vlašimi byla i ve druhé třetině horší než domácích a ty se tak dostali zaslouženě do dvoubrankového vedení. Po tlaku nedokázali vlašimští několikrát vyhodit a nakonec se ujala střela Barvy a bylo to 2:0. Jediným úspěchem v zápase bylo snížení Blažka krátce po vypršení přesilové hry. Jeho střílenou přihrávku si srazil domácí obránce nešťastně do branky.

Do poslední části hry chtěla Vlašim rozpoutat peklo, ovšem to hned zatrhl Jan Skřivánek, který z mezikruží využil přihrávku zpoza branky. Bylo to opět o dvě branky a Vlašim dál marně obléhala Smekalovu svatyni. Když Minařík potrestal 7 minut před koncem další hrubku v rozehrávce hostí, bylo o výsledku rozhodnuto.