6 Vyloučení 8
1 Využití 0
Sestava: Mikl - Špale, Mlejnek, Nýdl, Kříž, Střeska, Kieler - Bartejs, Dušek, Topolánek, Juráček, Konečný, Wróbel, Denis, Horák, Burda, Šindelář

První matchball Pardubice odvrátily

Do první obrany naskočil místo Blažka, který doléčoval svalové zranění, Viktor Mlejnek a Jakub Šindelář se zapojil do hry až v průběhu utkání.

Téměř celý zápas tahala Vlašim za kratší konec. Pardubice nastoupily s odhodláním si sezónu ještě prodloužit a od celou první třetinu byly mnohem aktivnější. Vlašim navíc dělala chyby, když se například vlastním špatným střídáním připravila o přesilovku.

Jediný světlá chvilka přišla v úvodu druhé části, kdy se podařilo autoskláře malinko zmáčknout, výsledkem byl však pouze brejk Bartejse, který forhendovým blafákem Matrku nepřelstil. Od poloviny zápasu to byli opět domácí, kterých bylo plné hřiště. Skóre se však nehýbalo až do času 29:18. Mašík vystřelil po vyhrané bully a na dorážku měl dost času Bittner.

Jestli někdo čekal v poslední části drtivý tlak Vlašimi tak marně. Šest minut před koncem navíc rozhodlo zápas šťastné nahození, když se míček od zadního mantinelu a od Mikla dostal za brankovou čáru. Poslední hřebíček přidal Pavel Kubeš, když zakončil brejk svým oblíbeným blafákem do bekhendu.