HBT Vlašim - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

6 : 2 (1-1,1-0,4-1)

Branky a nahrávky: 12:40 Topolánek (Kříž), 16:05 Nýdl (Blažek, Hudeček) PP, 40:06 Nýdl (Hudeček, Wróbel) PP, 43:24 Nýdl (Juráček, Hudeček) PP, 44:31 Horák (Střeska) EN, 44:35 Střeska (Horák) EN - 12:05 Minařík (Krejčí) PP, 44:27 Minařík (Mašík).
Střely: 33:24, vyloučení: 3:6, využití přesilovek: 3:1, oslabení: 0:0, diváků: 220, rozhodčí: M. Kettner, Záhora.

Sestava: Straka - Nýdl, Kieler, Blažek, Čičatka, Kříž, Střeska - Hudeček, Topolánek, Slanina, Bartejs, Juráček, Šindelář, Wróbel, Burda, Horák, Konečný

Výsledkově jasné, 40 min však druhém zápase jasno nebylo

Z prvního vyrovnaného utkání si vzali domácí poučení a nástup byl o poznání lepší než ten sobotní. Vlašim nepustila hosty v podstatě z obraného pásma, ale Smékal chytal bez chyby. Tu však vyrobil na druhé straně Straka, když poslal svůj lob mimo hřiště. S nabídnutou přesilou naložili hosté skvěle. První střelu na bránu v zápase vyrazil domácí brankář jen k Minaříkovi a ten poslal svůj tým poprvé v sérii do vedení. To naštěstí netrvalo dlouho. Před Křížem se otevřela pravá strana hřiště, zatáhl do pásma a vybídl ke skórování Topolánka, který usměrnil jeho přihrávku k první tyči. Za 35 vteřin Vlašim srovnala a byl to velmi důležitý moment. Pár vteřin před koncem prnví části měl v přesilovce šanci Nýdl, ovšem neposedný míček nedokázal zkrotit tak jak by chtěl.

Početní výhoda pokračovala i na začátku druhé třetiny a přesně v jejím konci nahazoval Blažek před branku, kde změnil dráhu míčku Nýdl a Vlašim vedla! V následujících minutách se domácí tlačili za další brankou, ale stav zůstával stále o jedinou branku. Při vyloučení Kříže se poprvé ve druhé třetině zapotil i Straka, ale střelu Barny z mezikruží si pohlídal. Zajímavou střelu vyslal domácí Slanina, ale chybělo pár centimetrů.

První polovinu utkání byla Vlašim lepší, Pardubice zahrozili ke konci druhé části a i ze začátku třetí třetiny byli aktivnější. Největší problémy dělal domácím útok Hodr - Waber - Urban. Vlašim měla stále branku k dobru a čas ubíhal.  Byl to ale právě Waber, který nejprve vystrašil domácí hráče střelou z půlky, která se otřela o tyč, aby poté svým faulem v polovině třetí části nabídl Vlašimi výhodu. Kombinace na jeden dotek vyšla na Honzu Nýdla, který neměl problém trefit odkrytou branku. Nejlepší muž utkání se prosadil minutu a půl před koncem i potřetí, když umně tečoval střelu Hudečka. Pardubice zbraně nesložily a v power play si vytvořily tlak, který skončil brankou Minaříka. To bylo už ovšem jen půl minutu před koncem. Hosté pokračovali v šesti, ale když je hned z vhazování potrestal Horák a 5 vteřin po něm Střeska, Smékal se do branky vrátil a výsledek 6:2 vypadá nakonec pro Pardubice dost krutě.