HBT Vlašim - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

2 : 1p (1-0,0-1,0-0, 1-0)

Branky a nahrávky: 1:05 Bartejs (Topolánek) PP, 51:46 Blažek (Šindelář) - 22:58 Krejčí (Waber) PP.
Střely: 33:27, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 200, rozhodčí: Vokurka, Horský.

Sestava: Straka - Nýdl, Kieler, Blažek, Čičatka, Kříž, Střeska - Hudeček, Topolánek, Slanina, Bartejs, Juráček, Šindelář, Burda, Horák, Konečný

První zápas rozhodl až Blažek v prodloužení

Vlašim začala raketově, když ve druhé minutě využila přesilovku. Bartejs nahrával z rohu před branku a od jednoho z obránců se míček šťastně odrazil do branky. Kdo si myslel, že brzká branka znamená pohodový průběh zápasu, byl šeredně na omylu. Pardubice byli všude rychleji, důraznější a v 9.minutě se jim dokonce podařilo vyrovnat. Branka však pro předchozí hvizd nemohla platit. Minutu před koncem byl vyloučen domácí Kieler, ale Pardubice nevyrovnali.

Podle výkonu na hřišti to vypadalo, že play off začali hrát zatím pouze Pardubice. Vlašim se ne a ne dostat do tempa, zbytečně komplikovaná hra v obranném pásmu přinesla faul Konečného a další přesilu pro hosty. Ty ji využili bleskově, Roman Krejčí na nic nečekal a hned po vhazování trefil pod Strakovu vyrážečku. Chvíli poté udělal rozruch v obraně Petr Burda a Mokříž ho zastavil jen za cenu faulu. Pardubice oslabení zvládly i situaci krátce po vypršení trestu, když Nýdlovo nahození skončilo na tyči. Ke konci třetiny se po sérii nepřesností v rozehrávce opět dostali hosté do tlaku, ale stav zůstal nezměněn.

V úvodu třetí části se strhla strkanice před Strakou a výsledkem byla hra 4 na 4. Když poté fauloval i Krejčí, nabídla se Vlašimi zajímavá minutu a půl dlouhá přesilovka. Udeřit však mohlo kuriozně na druhé straně. Straka při rozehrávce zlomil hůl a namazal Urbanovi, který naštěstí svou příležitost zazdil a branku minul. Po nevyužité přesilovce oba týmy už nechtěli udělat chybu, která by mohla být kritická. Nicméně každý měl ještě šanci na rozhodnutí utkání. Krejčí předložil v přečíslení Urbancovi, ten však poloprázdnou branku minul. Na druhé straně si dělal prostor před brankou Nýdl a z otočky prostřelil Smekala. Branka však neplatila pro posunutou branku.

Prodloužení chtěla Vlašim rozhodnout ve svůj prospěch, Pardubice jakoby čekaly na nájezdy. A dařilo se jim to, Vlašim do větších šancí nepouštěly. V polovině prodloužení se dostal do úniku Slanina, ale Smékal jeho forhendový blafák i následné dorážky vystihl. Vlašim přidala a o zápase rozhodl pěknou akcí Blažek. U mantinelu vyšťoural míček ze skrumáže, narazil si před brankou se Šindelářem a bekhendem poslal míček do branky!