HBC Škoda Plzeň - HBT Vlašim

2 : 5 (0-0,0-4,2-1)

Branky a asistence: 30:35 Krásný (Peroutka), 44:59 Průcha z TS, 15:38 Bartejs (Dušek, Špale), 18:25 Hudeček (Střeska), 19:13 Blažek (Dušek, Bartejs), 29:34 Čičatka (Slanina, Kieler), 30:15 (Dušek, Nýdl)

Střely: 34:17, vyloučení: 7:7, využití přesilovek: 1:2, oslabení: 0:0, diváků: 63, rozhodčí: Grech, Pečený.

Sestava: Mikl - Nýdl, Čičatka, Špale, Blažek, Střeska, Kříž - Kieler, Hudeček, Topolánek, Dušek, Bartejs, Juráček, Horák, Slanina, Šindelář

Poprvé body z plzeňské haly

V Plzni jsme nezačali dobře a hned první střela zazvonila Miklovi o břevno. V podstatě celou první třetinu byli domácí lepší a párkrát visel první gól doslova v brankovišti, ale všechny zmatky Mikl vyřešil.

Branky však začaly padat až ve druhé patnáctiminutovce. Za 38 vteřin zakončil pohlednou kombinaci do prázdné branky Honza Bartejs. Druhou branku přidal zanedlouho Lukáš Hudeček, když svůj únik zakončil střelou o tyč. Třetí branka Blažka v krátkém sledu byla už na Semeru moc a střídal. Jeho náhradník Větrosvký odolával do poslední minuty druhé třetiny, když ho po kombinaci Kieler - Slanina překonal do prázdné kapitán Martin Čičatka.

15 vteřin stačilo k tomu, abychom navýšili rozdíl na pět branek. Nejlépe se před brankou po Nýdlově střele zorientoval Dušek a neměl problém dorazit do prázdné. Plzeň odpověděla rychle a po dvaceti vteřinách se dočkala svého čestného úspěchu. Několikátou dorážku poslal pod břevno domácí Krásný. Vlašim už si hlídala náskok a šetřila síly. Plzeň pak dokázala ještě zkorigovat, když rozhodčí nabídli nejlepšímu domácímu útočníkovi v zápase Průchovi trestné střílení, se kterým si úspěšně poradil.