HBT Vlašim - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

6 : 0 (3-0,2-0,1-0)

Branky a asistence: 05:01 Slanina (Špale), 5:09 Hudeček (Topolánek, Nýdl), 9:13 Šindelář (Slanina), 17:48 Slanina (Čičatka) PP, 28:25 Hudeček (Topolánek, Špale), 36:14 Čičatka (Blažek)

Střely: 27:16, vyloučení: 3:4, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 20, rozhodčí: Havelka, Tuček

Sestava: Straka - Špale, Blažek, Střeska, Kříž - Nýdl, Hudeček, Topolánek, Dušek, Bartejs, Kieler, Šindelář, Čičatka, Slanina

Vlašim si v pohodě zastřílela

Na neděli nás bylo ještě o jednoho míň, navíc sestava byla složená se sedmi obránců a šesti útočníků. Trenér Vaší měl však šťastnou ruku, když dal do třetí formace do útoku bratra Martina. Třtetí řada dala v tomto složení 4 branky...  Před zápasem to chvíli snad i vypadalo, že se nebude hrát, naštěstí se však déšť trochu umírnil. Přesto podmínky měly díky vodě na hřišti k ideálu daleko. Jestli Martin Kruček z Kertu říkal, že se porazili sami, tak v tom případě Pardubice přijeli už rovnou poraženi. Málo důrazu v osobních soubojích asi bylo ten největší rozdíl, který cestu ke třem bodům Vlašimi výrazně usnadnil.

Hned v úvodu se chvíli nehrálo, protože Honza Střeska zůstal po jednom souboji ala NHL doslova prohozen "plexisklem". Než se díra v síti opravila byl však urostlý zadák z otřesu vzpamatován. Po pěti minutách hry se dobře před brankou zorientoval Libor Slanina a poslal míček do branky. Druhý zářez přidal po 8mi vteřinách Lukáš Hudeček, když využil pěkné kombinace Nýdla s Topolánkem. Střelecký účet první třetiny uzavřel Jakub Šindelář, když dotáhl akci celého útoku.

Obraz hry se nijak nezměnil ani v dalších fázích utkání a bylo jen otázkou, kolik se podaří Vlašimi v zesilujícím dešti přidat branek. Po druhé v utkání se prosadil exolympský Slanina, když se protáhl kolem mantinelu až před Mroviece a nadvakrát ho překonal. Pak se blízko k čestnému úspěchu dostali i hosté, ale Strakovo břevno bylo na správném místě. Ještě ve druhé třetině přidal přesilovkovou trefu Lukáš Hudeček a v poslední části dokonal skóre šikovnou tečí kapitán Martin Čičatka.