8.Sikora, 43.Krtička, 45.Plzák Střelci 9.Topolánek
1 Využití 0
Sestava: Mikl - Blažek, Špale, Nýdl, Střeska, Čičatka, Kieler - Bartejs, Dušek, Topolánek, Danko, Horák, Dedek, Denis, Kaše, Burda

Lídr potvrdil svou sílu

Vlašimi se nedaří a zlomit zatím nevyrovnané výkony se pokusila na Kertu, kde zatím nikdy nevyšla bodově naprázdno.

Na začátku utkání se hrálo hodně otevřeně s šancemi na obou stranách, ale oba brankáři byli pozorní. Při vyloučení Duška však ukázal Kert svou sílu, zasypal Mikla hned několika nebezpečnými střelami, až se ujala ta Sikory - 1:0. Vyrovnání vzal na sebe Libor Topolánek, který předvedl krásnou individuální akci. Obranou Kertu překvapil vhazováním vyhraným pro sebe a Gerlichovi nedal šanci. Ten se vytáhl o chvíli později, když vyškrábl Denisovu dělovku hned po bully lapačkou.

Druhou třetinu jakoby hrál pouze Kert, ovšem narážel na skvěle chytajícího Mikla. Kert byl všude dřív a z jejich snahy pramenily fauly Vlašimi, nebezpenčé přesilovky však hosté ubránili. I díky upísknutí rozhodčích, kteří přerušili signalizovanou výhodu domácích o zlomek vteřiny dřív než se míček dostal za brankovou čáru však zůstal stav i po druhé třetině 1:1.

Poslední část hry už byla z obou stran opatrnější a ojedinělé šance k brankám nevedly. Ze strany Vlašimi byla nebezpečná přesilovková střela Topolánka, která se otřela o břevno. 145 vteřin před závěrečným hvizdem přišla pro Vlašim rána do vazu. Bartejs zaváhal u modré, Plzák okamžitě poslal míček na branku, kde měl Krtička dost času na dvě dorážky. Power play jen demonstrovala současné rozpoložení hostů, když si míček po vhazování vyškrábl Plzák a proti Nýdlovi a prázdné brance už měl snadnou pozici.