HBT Vlašim - HC Kert Park Praha

3 : 2 (0-1,3-1,0-0)

Branky a asistence: 15:39 Bartejs (Horák), 18:10 Bartejs (Topolánek, Blažek), 23:29 Topolánek (Nýdl, Blažek) - 08:19 Plzák (Christ), 26:59 Hradecký (Plzák, Sikora)
Střely: 22:29, vyloučení: 3:4, využití přesilovek: 2:0, oslabení: 0:0, diváků: 67, rozhodčí: Boháček, Hrazdíra.

Sestava: Straka - Nýdl, Čičatka, Špale, Blažek, Střeska, Kříž - Kieler, Hudeček, Topolánek, Dušek, Bartejs, Horák, Šindelář, Janáček, Slanina

Vlašim rozhodla ve druhé třetině

V sobotu jsme přivítali soupeře, kterému hodně ležíme v žaludku a všichni se na reprízu finále moc těšili. Trenér Čičatka nemohl počítat s Burdou a Špalem, kteří si plnili pracovní povinnosti a se zraněným Juráčkem.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, byli aktivnější a hrálo se spíše na polovině Vlašimi. Svoji normu jednoho brejku na zápas si splnil Libor Slanina, ale z úhlu mohl Gerlicha překvapit těžko. Skórem pohnula až ne příliš nebezpečná střela Plzáka, která snad i k údivu samotného střelce zapadla za tyčku.

Úvod druhé části patřil Vlašimi, když po 39 vteřinách vyrovnal Bartejs. Horák ze vzuchu prodloužil před branku, kde si míček našel Jihlavský sniper a nadvakrát poslal míček do sítě. O tři minuty později dostali domácí první výhodu přesilové hry a byl to znovu Bartejs, který potvrdil, že se mu na Kert daří. Nahozený míček nevzal alibisticky do rohu aby rozehrál přesilovkovou kombinaci, ale umě se prosmýkl před branku a Gerlicha si vychutnal mezi nohy. Kert se snažil tlačit do útoku, ale obrana mistra fungovala dobře a kromě pár skrumáží se do pořádného zakončení neprosadil. Třetí branka z přesilovky byla výstavní. Do akce se zapojila téměř celá pětka, když míček putoval na jeden dotyk po ose Dušek - Blažek - Nýdl a do prázdné zakončující Topolánek. Hosté se nechtěli vzdát a tři minuty před koncem druhé části se dostal do brejku Hradecký, který blafákem do bekhendu dostal svůj tým na dostřel.

V úvodu posledního dějství šel pykat na trestnou Dušek, ale Kert ve své výhodě branku příliš neohrozil. Nejblíže byl vítěz Českého poháru k vyrovnání po ráně Myslivce, ale zazvonila čistá tyč. Jinak si Vlašim vedení zkušeně pohlídala a v podstatě celou třetí třetinu jen házela loby na svou útočnou polovinu. Navýšit skóre mohl Pavel Dušek, ale svůj samostatný únik nezakončil důrazně. Domácí bez větších problémů zvládli i power play hostí, a tak tři body zůstaly zaslouženě doma!