Elba DDM Ústí nad Labem - HBT Vlašim

3 : 1 (1-1,1-0,1-0)

Branky a asistence: 9:45 Gottfried (Kotlík), 25:57 Kváš (Langthaler, Prášek), 40:01 Langthaler (Růžička) PP - 10:01 Dušek (Špale).
Střely: 30:27, vyloučení: 3:7, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 89, rozhodčí: Koskuba, Pečený.

Sestava: Straka - Nýdl, Čičatka, Špale, Blažek, Střeska, Kieler - Šindelář, Hudeček, Topolánek, Dušek, Bartejs, Horák, Burda, Janáček, Slanina

Z Ústí se vozí body těžko

Tradiční účastník extraligy vyznává fyzicky hodně náročný hokejbal plný soubojů a spoléhá na standardky . To se ví. Kromě loňské přestřelky (5:4ss) padá málo branek a nejinak tomu bylo včera.

Ústí začalo jako správný domácí tým aktivněji a dostalo se i do pár slibných zakončení. Největší šanci měl však jako první hostující Dušek, když dorážel ze vzduchu do odkryté branky, ale Banda svůj tým podržel. Ihned po této šanci se však dostali domácí do vedení. Brejk dva na jednoho zakončil přesnou střelou Gottfried. Přečíslení však předcházel jasný faul na modré na Špaleho... asi i proto hned při dalším vhazovaní dostal Štěpánek dvě minuty za sekání. Kompenzace vyšla skvěle, po 16ti vteřinách dopravil míček za záda Bandy Dušek, který tečoval Špaleho střelu. Vyrovnané skóre však nemuselo trvat dlouho. Ve skrumáži před Strakou se nejlépe zorientoval Langthaler, ale místo prázdné branky trefil břevno a tak se do kabin šlo za stavu 1:1.

Domácí pokračovali ve vytváření šancí, ale ani Vlašim nezůstala pozadu. Ač tísněn, dostával se do dobré šance Libor Slanina, ale na Bandu nevyzrál. Nepřehledné byly také závary před domácí brankou, ale domácí obrana dokázala odolat. Již v první třetině se Elbě tradičně dařily útočné standardky. Loni ve Vlašimi dvěmi vhazováními otočili zápas. A byl to opět Miloslav Kváš, který dostal svůj tým do vedení. Jeho dělovka ještě změnila ve změti těl směr a Straka na ni nedosáhl.

Nepřišlo mi, že by třetí třetina byla obzlášť tvrdší než přechozí dvě, přesto vyloučení bylo za poslední část najednou 2:6... čas rychle plynul a Vlašim se nemohla dostat do tempa, aby si vytvořila šance na vyrovnání. Pět minut před koncem navíc využil Langthaler minutovou 5 na 3 a o zápase bylo v podstatě rozhodnuto. Vlašim se ani nepokusila a power play a body i druhé místo v tabulce přenechala domácím.