HBC Pento Most - HBT Vlašim

1 : 2 (0-1,1-0,0-1)

Branky a asistence: 17:19 Lipert - 13:17 Kieler (Janáček), 35:16 Dušek (Slanina, Juráček)

Střely: 38:35, vyloučení: 4:6, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 84, rozhodčí: Kubičík, Olesz.

Sestava: Straka - Nýdl, Čičatka, Špale, Blažek, Střeska, Kieler - Šindelář, Hudeček, Topolánek, Dušek, Bartejs, Juráček, Burda, Janáček, Slanina

Statistiky nelžou

Zápasy Vlašimi v Mostě by se v podstatě už ani nemusely hrát. S neuvěřitelnou pravidelností se střídají výhry a prohry - žádná remíza. Loni v hale Vlašim propadla, letos si veze 3 body.

První třetina byla vyrovnaná, Most možná Vlašim trochu zaskočil svým dobrým pohybem a vytvořil si pár zajímavých šancí. V té největší nevyzrál na Straku Kypet. Vlašim odpověděla brejkem Topolánka, který byl ale při zakončení faulován a nemohl přesněji zakončit. Dobrou příležitost měl i Slanina, ale po Blažkově vybídnutí do odkryté branky nezacílil. Skóre se tak měnilo až ve 14.minutě. Janáček vyhrál vhazování na Kielera, ten ihned vystřelili a jeho branku na první pohled zaregistroval snad jen rozhodčí.

V úvodu druhé třetiny bylo však vyrovnáno. Martin Lipert dostal v útočném pásmu prostor ke střele a Straka se za jeho střelou jen ohlédl. Pak měl Most ještě jeden nepřesně zakončný brejk 2 na 1, ale jinak prostřední část ovládla Vlašim. Ta ovšem stále narážela na výborně chytajícího Bréma, který se vytáhl zvláště při přesilovkových pokusech Topolánka nebo Šindeláře. Před poslední třetinou byl tedy zápas stále otevřený.

Boj s Brémem pokračoval až do 36.minuty. Nejprve dorážel před prázdnou bránou Dušek, ale domácí fantom hokejkou zabránil jistému gólu. Naštěstí v témže střídání dostal aktuálně nejproduktivnější hráč soutěže možnost k reparátu a už nezaváhal. Další branky už se přidat nepodařilo, a tak Most stále živil šanci na body a zkusil power play. Hudeček vybojoval míček, ale opuštěnou branku hostí nezasáhl.