HbK Intevo Karviná - HBT Vlašim

1 : 4 (0-2,1-0,0-2)

Branky a asistence: 25:13 Konečný (Wróbel) PP - 10:46 Slanina, 11:55 Dušek (Topolánek, Blažek) pp, 31:32 Blažek (Horák, Střeska), 43:19 Kieler (Topolánek, Blažek)

Střely: 38:35, vyloučení: 4:6, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 84, rozhodčí: Kubičík, Olesz.

Sestava: Straka - Špale, Blažek, Kříž, Střeska, Nýdl, Čičatka - Kieler, Horák, Slanina Janáček, Dušek, Bartejs, Burda, Topolánek

Plný bodový zisk i z nejdelšího výjezdu

Úvod zápasu byl podobný tomu předešlému v Jihlavě. Jediný rozdíl byl ten, že Vlašimi se podařilo dvakrát skórovat. Nejprve Slanina zachytil riskantní rozehrávku Kurze a golfákem se poprvé zapsal do listiny střelců v modrém dresu. O minutu později se prosadila vlašimská souhra v přesilovce. Topolánek nacentroval na Duška a ten trefil ze vzduchu pod břevno. Místo poklidného dohrání třetiny však přišla klasická zbytečná komplikace v podobě útočného faulu.

Karviná tak začala druhou část přesilovkou a dostávala Vlašim pod tlak. Největší problémy dělala samozřejmě dvojice Wróbel x Konečný. Vytáhlý forvard dostal do konce šanci v podobě trestného střílení, ale na Straku jeho pokus mezi betony zneškodnil. Topolánek se vytáhl pěknou střelou od mantinelu, ale naneštěstí ji zastavila tyč. Přeci jen se ale domácím podařilo snížit. Sražená střela Konečného trefila Nýdla, od kterého se míček odrazil do prázdné... Vlašim druhou třetinu neodehrála dobře a kdyby měla v posledním dějství takto pokračovat, asi by výsledek vypadal jinak.

Naštěstí hned v úvodu vybojovali Střeska s Horákem míček pro Blažka, který dal čtvrtý gól ve čtvrtém zápase. Vlašim už si od této chvíle výsledek hlídala a na pěkných 1:4 završil skóre střelou na lapačku Kieler.