SK Jihlava - HBT Vlašim

1 : 5 (0-0,0-2,1-3)

Branky: 39:16 Střecha - 19:25 Kieler (Šindelář, Juráček), 19:49 Šindelář (Topolánek, Janáček), 33:40 Bartejs (Dušek, Střeska), 35:27 Blažek (Šindelář) 44:08 Topolánek (Juráček)

Střely: 20:36, vyloučení: 5:4, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0, diváků: 82, rozhodčí: Kettner, Záhora.

Sestava: Mikl - Špale, Blažek, Kříž, Střeska, Čičatka - Šindelář, Topolánek, Janáček, Dušek, Juráček, Bartejs, Burda, Nýdl, Kieler

Ani Vlašim nepovolila Jihlavě první extraligové body

Vlašim a Jihlava mají úzké vazby. Už delší dobu se ve Vlašimi zabydleli Michal Kříž a Honza Bartejs a několik zápasů v našem dresu odehráli například Brázda, Jobák, Danko nebo Smutný. O náboj tedy nebyla nouze.

Jihlava, hrající doma poprvé, začala nebojácně. Vlašim sice častěji držela míček na hokejkách a v útočném pásmu, ale dobře fungující domácí obrana moc střel na Humlíčka nepustila. Naopak jihlavští využili každého zaváhání k nebezpečně vypadajícímu přečíslení, ale když už se jim ho podařilo aspoň zakončit, Mikl byl připraven. Z první třetiny stojí za zmínku určitě dorážka Juráčka téměř z brankoviště, ale domácí brankář skokem na poslední chvíli zachránil.

Svítilo sluníčko a zdálo se, že některým Jihlavským tuhnou nohy o něco rychleji. Vlašim tak pomalu přebírala otěže utkání a ve dvacáté minutě se dobře ve skrumáži před brankou zorientoval Kieler. O půlminutku později našel pěknou žabkou Topolánek Šindeláře a ten svou střelu poslal po anglicku do branky - 0:2.

Krásná akce byla v kotlině k vidění hned v úvodu poslední třetiny. Dušek poslal dlouhou těžkou přihrávku na draka z Jihlavy Bartejse, který si jí šikovně jednou rukou  zpracoval do běhu a měl tak dost času si Humlíčka vychutnat. Čtvrtou branku přidal vydařeným bekhendem Blažek a 10 minut před koncem bylo v podstatě rozhodnuto. V poslední minutě si ještě naběhl na kolmici od Juráčka Topolánek a po dlouhé klice do forhendu zavěsil pod břevno na konečných 1:5.

V tomto zápase bych chtěl ještě vyzdvihnout sympatický výkon rozhodcovské dvojice Kettner - Záhora. Nejen že přesně posuzovali fauly, ale takové ty drobnosti, jako správně puštěné nebo písklé zakázané, citlivé nepřerušování hry a hlavně nearogance a přehled -  to vše na mě zanechalo nejlepší dojem. Jen tak dál.