Elba DDM Ústí nad Labem - HBT  Vlašim

5 : 4s (2-0,2-0,0-4)

Ústí Soupeři Vlašim
5 Výsledek 4
1.,25.a nájezd Soukup,10.Štěpánek,26.Langthaler Střelci 37.Bartejs, 38.Nýdl, 39.Dušek, 43.Střeska
Štěpánek 2, Plachý, Soukup, Langthaler Asistence Topolánek 2, Špale, Dušek
22 Bully 25
28 Střely 18
6 Vyloučení 7
2 Využití 1
Sestava: Straka, Mikl - Blažek, Špale, Nýdl, Střeska, Čičatka, Denis - Bartejs, Fris, Šindelář, Topolánek, Horák, Dušek, Dedek, Kaše, Burda, Filip

8 minut na plné body nestačí...

Tentokrát byl nástup do zápasu ještě horší. Dokonce i úvodní vhazování jsme vyhráli, k míčku se však probojoval Soukup a poslal projektil do pravého rohu. Čas ukazoval 0:09... Ústí poslalo do hry pouze 13 hráčů a taktika byla jasná - 4 hráči na modré a jeden napadal na půlce. Na Vlašim to stačilo celých 37.minut. V desátém využil zmatku po vhazování nestárnoucí Štěpánek a z otočky dal na 2:0.

Druhá třetina nebyla od té úvodní rozdílná. Za domácí se za přispění teče jednoho z obránců prosadil v přesilovce opět Soukup a o minutu později zakončil kombinaci Ústí do prázdné Langthaler - 4:0. Vlašim byla na ručník a za celé dvě třetiny se daly napočítat možná dvě nebezpečné střely...Místo Straky nastoupil do branky Mikl a do konce utkání již branku nepustil.

Úvod poslední třetiny nenasvědčoval tomu, že by mohl někdo domácí o tři body obrat. Možná se projevilo to, že Vlašim měla více sil a  sluníčko bylo stále výš. Každopádně závaru před brankou využil ke skórování Bartejs a za dalších 44 vteřin nabyl Dušek Nýdlovi a loňský nejlepší střelec nalil do středočeských žil chuť ještě zápas nevzdat - 4:2. Trenér Cerman si vzal oddechový čas, ale ten nepomohl. Hrálo se 67 vteřin, když Dušek umě tečoval nahození Topolánka az bezmocného Hrušku. O 4 minuty později vyhrál opět Dušek čistě bully na Střesku, který jedovatou střelou pod lapačku vyrovnal. Vlašim byla na koni, ale vytoužený pátý gól se už vstřelit nepodařilo. Samostatné střílení vypadala pro hosty dlouho dobře. Hned první nájezd proměnil Topolánek a Mikl vychytal postupně Langthalera a Bíma, za Vlašim nedal Denis a Dušek. Střelec zápasu Soukup však odmítl dát Vlašimi bonusový bod a vyrovnal. Po dalších třech sériích na obou stranách neúspěšných se rozeběhl opět Soukup a vystřelil domácím druhý bod.