12.Juráček, 25.Dušek, 31.Topolánek, 35.Wróbel Střelci 10.Hodr, 16.Urbanec
6 Vyloučení 5
2 Využití 1
Sestava: Mikl - Špale, Blažek, Nýdl, Čičatka, Střeska, Kříž - Bartejs, Dušek, Topolánek, Juráček, Konečný, Wróbel, Šindelář, Horák, Kieler, Burda

Vlašim přehrála lídra tabulky

16.10.2010. To je datum, kdy se naposledy neprosadil nikdo z kertských útočných es. Lukáš Plzák, bratři Kručkové, Krtička nebo Führich ti všichni si vylámali zuby na vlašimské obraně a především Petru Miklovi. To byl zřejmě největší rozdíl v utkání, brankáři. Mikl možná při některých svých akcích působil nejistě, ovšem dva nejdůležitější zákroky předvedl v první třetině vždy při přesilovce svého týmu. Nejprve se do svých kliček v samostatném úniku zamotal Martin Kruček, Lukáše Plzáka nenechal mladík v domácí brance včasným vyběhnutím ani vystřelit.

Zápas byl v první třetině velmi rychlý a plný nasazení. Jak jsem již psal, dvě velké šance hosté neproměnili, a tak vítěznou branku si vybojoval Šindelář, když se drze zpoza branky natlačil do brankoviště a překonal Gerlicha. Jakub se trefil po 6ti zápasovém půstu. Druhou branku mohl přidat Burda, ovšem radost mu zkazil hvizd rozhodčích... Ze svého sezóňáka se tak mohl radovat až ve 14té minutě. Nejprve si drze u mantinelu prohodil obránce a nahrávku do prázdné směroval na Wróbela. Míček se však od obránce a následně Petrovi nohy odrazil za bezmocného brankáře hostí.

Ve druhé třetině měl optickou převahu Kert, ovšem do vážnější šance se nedostal. Díky některým zbytečným držením se dostal i do přesilovek, ovšem Vlašim hrála v sobotu výborně i ve čtyřech. Třetí branka by mohla aspirovat na zlatou helmu. Dušek v přesilovce na své parketě tak dlouho přemýšlel zda vystřelit, až našel milimetrovou přihrávkou před brankou seběhnuvšího Špaleho a hokejbalové srdce zaplesalo - 3:0.

V letním počasí si našlo cestu na stadion 125 diváků, kteří v poslední části mohli sledovat poklidný zápas, kdy si Vlašim zkušeně hlídala výsledek. Jeho konečnou podobu přidal Marian Juráček, když vystihl rozpačitou rozehrávku hostí a z ostrého úhlu překonal Gerlicha mezi betony. Brankář hostí se zaskvěl proti úniku Wróbela, kterého neziště vyslal šestnáctiletý Veselý. Karvinský dlouhán si však svůj tradiční agilní výkon v premiéře gólem neosladil.