HBT Vlašim - SK TOPTRANS Jihlava

5 : 6ss (3:1,1:0,1:4)

Branky a asistence: 2:16 Šindelář (Hudeček), 05:17 Slanina (Hudeček), 12:39 Blažek, 26:53 Topolánek (Nýdl), 31:22 Dušek (Bartejs, Topolánek) - 14:25 Jobák (Smutný), 34:27 Smutný (Jobák), 35:43 Danko (Střecha, Píbil), 39:26 Průcha (Matějka), 43:44 Jobák, 45:00 Střecha

Sestava: Mikl (nájezdy Straka) - Nýdl, Hudeček, Čičatka, Špale, Blažek, - Kieler, Topolánek, Slanina, Dušek, Bartejs, Juráček, Horák, Šindelář, Burda

Hrubě nezvládnutý závěr stál Vlašim dva body

Zápas proti Jihlavě začala Vlašim výborně. Postupně se trefili Šindelář, Slanina a Blažek a nutno říct, že vedení bylo dosaženo poměrně snadně. Jihlava dokázala odpovědět Jobákem půl minuty před koncem a třetina odehraná ve velmi slabém tempu skončila 3:1.

Ve druhé třetině se projev hry příliš nezměnil. To však neznamená, že si mužstva nevytvořili šance. Obě obrany i brankáři vstali v sobotu zřejmě druhou nohou a nepřesností na obou stranách bylo hodně. Přesto se podařilo Liboru Topolánkovi úspěšně zakončit únik a o jednu branku navýšit vedení.

Když na začátku třetí části domácí ubránili přesilovku Jihlavy a navíc Pavel Dušek využil následnou Vlašimskou, zdálo se, že za stavu 5:1 je rozhodnuto... Chyba lávky. Nejdříve se prosadil z předbrankového prostoru Smutný, o minutu později přidal branku Danko a ve 5 minut před koncem už to bylo jen o branku. Po nezvládnutém vhazování při power play hostí se opět nejlépe zorientoval Jobák a poslal zápas do nájezdů.

Těch se jelo nakonec 8 serii a vítězný nájezd pro Jihlavu zaznamenal Střecha.