HBC Škoda Plzeň - HBT  Vlašim

9 : 3 (2-1,3-1,4-1)

Plzeň Soupeři Vlašim
9 Výsledek 3
13.a 24.Benedikt, 22.a 31.Zeman, 32.a 43.Vágner, 2.Valenta, 29.Hofmeister, 42.Polívka, Střelci 1.Topolánek, 28.Nýdl, 39.Kaše
Zeman, Polívka, Průcha 2, Kavalír, Benedikt, Vágner, Ondra, Zrna, Kadaně, Lendl  Asistence Špale 2, Dušek, Danko
37 Bully 38
24 Střely 22
10 Vyloučení 12, Topolánek 5+DKU
4 Využití 1
Sestava: Straka (32.Mikl) - Blažek, Špale, Nýdl, Střeska, Čičatka, Kříž - Bartejs, Dušek, Topolánek, Danko, Horák, Šindelář, Denis, Kieler, Dedek, Kaše, Burda

Televizní premiéra dopadla katastrofálně

Poprvé v historii hrála Vlašim svůj zápas před kamerami České televize a vzpomínat na něj v dobrém rozhodně nebude. Začátek vyšel skvěle. Již v prvním střídání zachytil Špale na modré rozehrávku hostů, předložil Topolánkovi a ten si se Semerou chytře poradil. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat a signalizovanou výhodu ukončil od modré Valenta. Plzeň hrála velmi aktivně a nedávala Vlašimi příliš prostoru a z toho pramenily její šance. Při jedné z nich nahodil Zeman zpoza branky míček do brankoviště a důrazný Bededikt byl rychlejší než Straka. Do kabin se tak šlo za těsného stavu 2:1 pro domácí.

Tento stav trval až do ... minuty kdy dostal trochu víc prostoru mezi kruhy Zeman a dal na 3:1. Další rána přišla pro Vlašim v oslabení 4 na 3. Po sérii přihrávek se míček dostal k Benediktovi a ten nedal Strakovi šanci. Stejná výhodou poctili rozhodčí i hosty a Nýdl ranou pod břevno vrátil svůj tým do zápasu. To však netrvalo dlouho, když hosté špatně vystřídali a volný Hofmeister nahodil na branku a jeho střela skončila k překvapení téměř všech v síti.

Tříbranková ztráta do poslední třetiny se smazat dá. Ovšem to by to hned po dvou minutách poslední části nesmělo být 7:2. Dvě nepříliš nebezpečné střely vyhnaly Straku z branky a o zápase bylo rozhodnuto. Vlašim se doslova sesypala. Na Mikla se valil jeden brejk za druhým, zápas dohrávala téměř celou dobu v oslabení. Pozitivem snad může být, že několikrát vyvolávaná desítka nakonec nepadla a že svým prvním extraligovým zásahem upravil výsledek Petr Kaše.