5 Vyloučení 6 + Obdržálek 10´
1 Využití 0
Sestava: Straka - Špale, Nýdl, Střeska, Čičatka, Kříž, Blažek - Dedek, Dušek, Topolánek, Kieler, Fris, Šindelář, Kaše, Horák, Burda, Danko

Dvě standartky rozhodly o výhře Ústí

Do Vlašim v domácím prostředí body příliš nerozdává a to chtěla potvrdit i v utkání s Ústím, které přijelo do Vlašimi s bilancí tří výher v řadě. V první třetině se hrál opatrný hokejbal na obou stranách a k vidění příliš zajímavých momentů nebylo. Za zmínku tak stojí pouze nevyužitá dvojnásobná přesilovka hostujícího mužstva, se kterou si domácí obrana s pomocí několika zákroků Straky poradila.

Ve druhé části mohl poslat Vlašim do vedení Kaše, ale jeho střela se zastavila na tyči a následnému pokusu o dorážku zabránil zalehnutím balonku hostující brankář Banda. Domácí hráči reklamovali, že balonek se odrazil od zadního polstrování, ale rozhodčí situaci dobře viděli a branku neuznali. A tak se ujala až nenápadná střela Horáka při přesilové hře 19 vteřin před koncem druhé části a Vlašim vedla.

o Do třetí části domácí vstupovali s jednobrankovým vedením a jejich cílem bylo hlavně neinkasovat a připsat si do tabulky důležité tři body. To však vzalo za své ve 38. minutě, kdy Štěpánek vyhrál čistě buly na Kváše a ten dělovkou vymetl pavouky Strakovo branky. Ještě hůře bylo v čase 42:25, kdy se opakovala naprosto stejná situace. Opět to byl nestárnoucí Štěpánek, kterému se podařilo vyhrát buly znovu na Kváše a ústecký kapitán další povedenou ranou rozhodnul o tom, že Ústí si z Vlašimi odveze všechny tři body. Domácím se již nepodařilo vyrovnat ani v závěrečné power play a připisují si tak druhou domácí porážku v sezóně.