TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - HBT  Vlašim

5 : 4 (2-2,2-0,1-2)

Jindřichův Hradec Soupeři Vlašim
5 Výsledek 4
1.Hembera P.,2.Kalát, 21.Landkammer, 30.Šperl, 39.Krčmár Střelci 10.a 42.Bartejs, 7.Horák, 36.Šindelář
Matějka 3, Hembera M, Plášil Asistence Topolánek, Fris 2, Nýdl, Špale, Horák, Šindelář
54 Bully 33
21 Střely 28
6 plus 10' Vyloučení 13 plus 2x10´
2 Využití 2
Sestava: Mikl - Blažek, Špale, Nýdl, Střeska, Čičatka, Kříž - Bartejs, Dušek, Topolánek, Dedek, Denis, Kaše, Burda, Horák, Šindelář, Kieler, Danko, Fris

Derby s ostudou a bez bodu

Úvod důležitého zápasu Vlašimi vůbec nevyšel. Na ukazateli svítilo 1:26 a 2:0 pro domácí. Z tragického začátku se však hosté oklepali a na branku Horáka ze 7.minuty dokázal vyrovnávací trefou navázat Bartejs a začínalo se od začátku. 5 vteřin před koncem třetiny utekl domácí obraně v oslabení Topolánek, jeho střela ale jen lízla tyč.

Druhá třetina byla ze strany Vlašimi doslova tragická. Svou hrubou nedisciplinovaností nabídla Hradci v podstatě celou třetinu přesilovky. Když započítám 4minutové vyloučení na konci první třetiny, Bylo to celkem 14 trestných minut! Výsledkem snad ani nemohlo být nic jiného než dvě branky v Miklově síti a napočítal jsem 4 pokusy o ohrožení Průši v brance domácích. Třetí branku si připsal Landkammer, jehož střelu smolně usměrnil do vlastní sítě Blažek a bez teče se neobešla ani Šperlova rána na 4:2.

Hosté ale nechtěli body na jihu odevzdat jen tak a tak do poslední třetiny vstoupili aktivně a s větším odhodláním. Nýdl orazítkoval tyč, Topolánkovo trestné střílení vychytal Průša a tak se ujal až důraz Jakuba Šindeláře. Deset minut před koncem to bylo opět jen o gól. Pak přišlo však opět oslabení a pátá branka Krčmára. Poslední jiskru naděje ještě vykřesal svým druhým zásahem Bartejs a stále bylo relativně hodně času na vyrovnání. Ovšem tlak ani hru bez brankáře si nemůže dovolit tým, který dostane v posledních třech minutách 5 trestů....

Všechny body zůstaly tedy zaslouženě na půdě nováčka a my bychom se měli nad sebou všichni zamyslet, jestli je tohle důstojné působení v extralize. Prohrát se může vždycky, ale jde o to, jakým způsobem...