HBC Alpiq Kladno - HBT Vlašim

5 : 3 (2-1,2-1,1-1)

Branky a asistence: 7:07 Nedvěd (Příhoda), 10:08 Nedvěd, 22:21 Ogurčák, 22:59 Hnízdil (Příhoda), 36:14 Ogurčák (Šrámek) - 0:57 Špale (Dušek, Bartejs) - 16:54 Slanina (Bartejs, Janáček), 44:06 Slanina (Bartejs, Kieler)

Střely: 21:15, vyloučení: 4:3, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 85, rozhodčí: J. Řezníček, Havelka.

Sestava: Straka (24.Mikl) - Nýdl, Čičatka, Špale, Střeska, Kříž, Juráček - Kieler, Hudeček, Topolánek, Dušek, Bartejs, Janáček, Horák, Slanina, Šindelář

Kladno potvrdilo formu vedoucího týmu tabulky

První střídání sedlo Vlašimi, zmáčkla domácí Kladno ve třetině a ve skrumáži před brankou se prosadil Martin Špale. Faulující Tomáš Kudela nabídl hostům přesilovku, ale ta měla opačný efekt. Po dvouminutovém obléhání domácí svatyně se hra přesunula do pásma Vlašimi a Nedvěd střelou od modré vyrovnal. Stejný hráč měl šťastnou ruku při nahození o dvě minuty později. Lehký oblouček však po teči Nýdla zapadl za tyčku a Alpiq měl navrch. Do konce třetiny se ještě po jednom souboji v rohu zranil Michal Kříž... podle všeho má zlomenou lopatku, takže minimálně do konce podzimní části je mimo hru :-(

Úvod třetiny patřil opět modrým. Pěknou kombinaci za brankou převedli Janáček s Bartejsem a Libor Slanina si našel chvilku před Jirotkou a propálil ho. V polovině zápasu pak Kladno zavelelo k rozhodujícímu úniku. Nejprve se prosadil ze zdánlivě beznadějné pozice Ogurčák a o chvíli později zakončil brejk 4 na 1 do prázdné Hnízdil. Do branky šel Mikl a Vlašim se snažila s výsledkem ještě něco udělat. Do samostatného úniku se šikovně prosadil Bartejs, ale jeho střelu pod vyrážečku Jirotka chytil.

Poslední část byla již od Kladna taktická a zkušená. Nejprve si Mikl poradil s nájezdem Šrámka ale v 37. minutě už se skóre měnilo. Po vhazování pálil opět Šrámek a jeho střelu nikým neatakovaný dorazil Ogurčák. Za Vlašim přidal ještě kosmetickou úpravu svým druhým gólem Libor Slanina.